Ogrzewanie gazowe w budynkach komercyjnych z kotłem kondensacyjnym Trigon XL

Ogrzewanie budynków z wykorzystaniem gazowych kotłów kondensacyjnych w ostatnich latach stało się bardzo popularne, z uwagi na dążenie do uzyskania jak największej sprawności i wydajności instalacji grzewczej, przy zachowaniu jak najniższych kosztów eksploatacyjnych i emisji spalin. Szczególnym wyzwaniem dla systemów grzewczych są duże powierzchnie oraz wysokie pomieszczenia, takie jak budynki biurowe, hotele czy lokale mieszkalne. Ich ogrzanie wymaga doboru przemyślanego systemu, który zapewni komfort i będzie energooszczędny.

Gazowe kotły grzewcze są dziś w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom stawianym przed nowoczesnym, ekologicznym, niezawodnym oraz oszczędnym systemem przystosowanym do ogrzewania obiektów mieszkalnych, a także wielkopowierzchniowych inwestycji, takich jak szkoły, hotele, obiekty usługowe oraz przemysłowe. W przypadku tych ostatnich niezbędne jest wykorzystanie kotłów o średniej i dużej mocy, takich jak Trigon XL.

Zalety gazowych kotłów kondesacyjnych

Gazowe kotły kondensacyjne wyróżnia niższe o kilkanaście procent zużycie paliwa, długa żywotność oraz bezpieczeństwo. Podczas, gdy w kotłach starej generacji ciepło ucieka przez komin, w kotłach kondensacyjnych ciepło ze skroplonej pary wodnej zostaje odzyskane i ogrzewa pomieszczenie. Dzięki temu znacznie zmniejsza się zużycie gazu. Co jeszcze sprawia, że kotły kondensacyjne są najlepszym rozwiązaniem grzewczym w budynkach użytkowych i komercyjnych?

Oszczędność i wydajność

Kotły kondensacyjne, w porównaniu ze zwykłymi kotłami, osiągają znacznie wyższą sprawność, a tym samym ograniczają koszty ogrzewania i wielkość emisji. Realne zużycie paliwa w nowoczesnych gazowych kotłach kondensacyjnych może być nawet o 30% niższe niż w przypadku urządzeń starego typu. Tradycyjne kotły osiągają sprawność na poziomie 90%, natomiast dzięki systemowi odzyskiwania ciepła ze spalin, maksymalna sprawność kotłów kondensacyjnych osiąga około 109%.

Dzięki połączeniu zaawansowanego palnika, wymiennika ciepła i elektronicznego układu regulacji, kocioł kondensacyjny Trigon XL o zakresie mocy 150 – 570 kW zapewnia imponującą sprawność nawet do 110 % przez cały okres eksploatacji. Niewielkie wymiary kotła oraz jego lekka konstrukcja uzyskane dzięki zastosowaniu technologii opartej na niewielkiej pojemności wodnej sprawiają, że kocioł może zostać łatwo zainstalowany na najwyższej kondygnacji czy na dachu budynku, jednocześnie zapewniając wyjątkowo szybką reakcję na zmienne zapotrzebowanie na ciepło oraz redukcję kosztów.

Wartość ciśnienia maksymalnego 8 bar powoduje, że kocioł może być stosowany w wyższych budynkach bez konieczności separacji systemu hydraulicznego. Dodatkowo - delta T między zasilaniem a powrotem na poziomie 30k pozwala na łatwiejszą integrację z systemami miejskiej sieci ciepłowniczej z zachowaniem optymalnej sprawności.

Długa żywotność

W odróżnieniu od kotłów tradycyjnych, wymienniki ciepła w gazowych kotłach kondensacyjnych są wykonane z materiałów odpornych na działanie kondensatu atakującego ich powierzchnię, takich jak wysokiej jakości stal nierdzewna. Wybierając odpowiedni materiał przeznaczony do pracy w trudnych warunkach bierze się pod uwagę jego odporność na korozję, zarówno po stronie wodnej, jak i stronie spalinowej. Wymienniki ciepła ze stali nierdzewnej pokryte są ochronną warstwą tlenku chromu (ponad 10% zawartości chromu w stali). Kwaśny kondensat w bardzo niewielkim stopniu oddziałuje na taką powierzchnię, dzięki czemu pozostaje gładka i czysta. Pozwala to na zachowanie dobrego transferu ciepła i wysokiej sprawności urządzenia przez cały czas eksploatacji kotła.

Kocioł kondensacyjny TRIGON® XL wyposażony jest w wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej. Został on specjalnie zaprojektowany dla optymalnej sprawności i uzyskiwania najwyższych parametrów przez cały okres eksploatacji urządzenia. Unikalny proces rozprężania rurek wewnątrz obudowy komory spalania chłodzonej wodą oraz lamele wykonane ze stali nierdzewnej spawane laserowo zapewniają idealny transfer ciepła.

Niska emisja spalin

W erze globalnego ocieplenia, ograniczenie emisji szkodliwych substancji wydzielanych w procesie spalania w bardzo wysokiej temperaturze, takich jak tlenek i dwutlenek azotu (NOx) oraz dwutlenek węgla, staje się jednym z bardzo istotnych elementów mających wpływ na wybór systemu grzewczego. Zaletą gazowych kotłów kondensacyjnych jest bardzo niska emisja szkodliwych spalin przy wysokim poziomie uzyskania energii.

Kocioł kondensacyjny Trigon XL cechuje się najwyższą w swojej klasie sprawnością i bardzo niskim poziomem energii. Palnik zastosowany w tym modelu kotła gazowego to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań na rynku. Chłodzony wodą palnik i optymalizacja stref spalania znacząco obniżają emisję NOx i CO, co sprawia, iż kocioł spełnia już teraz warunki emisji dla klasy 6.

Wszystkie prawa zastrzeżone.