trigon-xl
Archetypon Slideshow Classic

TRIGON XL

Nadzwyczajna jakość produktu i niespotykanie długa żywotność dzięki zastosowaniu odpornej na korozję stali nierdzewnej w produkcji wymiennika ciepła.

Nowe standardy
TRIGON® XL to przełom w technologii kondensacyjnej. Dzięki wyjatkowo elatycznej konfiguracji, pomysłowemu projektowi i zakresowi dostępnych modeli, kocioł idealnie dopasuje się do rózżnorodnych zastosowań. Nadszedł czas na odkrycie nowej generacji stojących kotłów kondensacyjnych..
Zaawansowany system regulacji
Czytelny wyświetlacz tekstowy i możliwość zintegrowanego sterowania kaskadą (do 8 kotłów) sprawiają, że uruchomienie kotłowni jest bardzo proste. Mozliwość podłączenia dodatkowych sterowników i przekaźników umoźliwia bezpośrednią kontrolę stref grzewczych, systemu solarmego czy innych zródeł ciepła.
Szerszy zakres zastosowań
Dzięki wartości ciśnienia maksymalnego 8 bar, kocioł może być stosowany w wyższych budynkach bez koniecznosci separacji systemu hydraulicznego. Dodatkowo - delta T między zasilaniem a powrotem na poziomie 30 k pozwala na łatwiejszą integrację z systemami miejskiej sieci ciepłowniczej z zachowaniem optymalnej sprawności.
Lekka konstrukcja
Dzięki zastosowaniu technologii opartej na niewielkiej pojemności wodnej, kocioł może zostać łatwo zainstalowany na najwyższej kondygnacji czy na dachu - jednocześnie zapewniając wyjątkowo szybką reakcję na zmienne zapotrzebowanie na ciepło oraz redukcję kosztów.
Kompaktowe wymiary
Wszystkie modele sa zaprojektowane tak, aby zmieściły sie przez standardowe drzwi o świetle 760 mm. Gama składa się z 7 modeli w 2 wariantach szerokości.
Elastyczna konfiguracja
Okienko rewizyjne i elektroda zapłonowa mogą być umieszczone po obydwu stronach komory spalania, pozwaląjac na bardziej elastyczne ustawienie urzadzeń wobec siebie czy w wąskim pomieszczeniu.
Łatwy transport
Kocioł jest dostarczany na kółkach transportowych, co znacznie ułatwia manewrowanie urządzeniem na placu budowy. Po ustawieniu na miejscu kocioł jest montowany na podłożu za pomocą regulowanych nóżek.
Łatwe uruchomienie
Zintegrowany regulator ciągu oraz złącze spalinowe na tylnej ścianie kotła ułatwiają podłączenie kotła do komina.shadow